Yükleniyor

Dijital Dönüşüm Çözümleri

Dijital Dönüşüm Çözümleri

Dijital dönüşüm çözümleri; Global anlamda dijitalleşme giderek artış göstermeye devam ediyor. Klasik pazarlama stratejileri bu kapsamda yerini tamamen dijital pazarlama dönüşümlerine bırakıyor. Markalar, işletmeler ya da şirketler dijitalde yer almaya başlayıp çağa ayak uydururken bir yandan da kendi alanlarındaki dijital rekabetin öncüsü olmayı hedefliyor. Dijitalde bilinen öncü ve yenlikçi bir marka olmanın dijital pazarlama tekniklerinden geçtiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Sadece dijital pazarlama stratejileri değil dönüşüm kapsamında yapılan tüm teknik ve at yapısal çalışmaların etkili olduğunu söylemek de mümkündür.

Dijital dönüşüm çözümleri kapsamında profesyonel destek almak oldukça önemlidir. Marka, işletme, kurum ya da şirketinizin bu değişim ve gelişim sürecinde her adımını takip ediyor ve gerekli alt yapıyı sağlıyoruz. Yıldız Teknoloji olarak dijitaldeki gelişmelerin yakın takipçisi olarak bu yenilikleri marka, şirket ya da firmanıza entegre etmek üzere etkin ve profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz. Yeni bir markanız ya da işletmeniz olabilir! Ya da köklü bir marka ya da işletme, şirket iken tamamen dijitale dönmeye karar vermiş olabilirsiniz. Tam da bu noktada dijital dönüşüm çözümleri konusunda etkin hizmet veren firmamızla iletişime geçerek destek alabilirsiniz.


Dijital Dönüşüm Nedir?

Dijital dönüşüm nedir ve nasıl yapılır sorusunun yanıtı da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Değişen teknoloji ile beraber fiziksel bir işletmenin, mağazanın, markanın tamamen dijitale dönüştürülmesini kapsayan tüm çalışmalar demek yanlış olmayacaktır. Bu geçiş sırasında teknik değişim, pazarlama stratejisi değişimi ya da alt yapısal çalışmalar gibi çeşitli kollar bulunuyor. Basit ve hızlı bir süreç gibi görünse de profesyonel olarak takip edilmesi gereken ve yeni bir dijital imaj yaratmanızı sağlayan kapsamlı çalışmalar olduğunu bilmelisiniz. Daha fazla kar, daha fazla hedef kitle ve yenilikçi markalaşma için artık her markanın, işletme ya da şirketin sektör fark etmeksizin bu yeniliğe gereksinim duyduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Tüm bu fizikselden dijitale geçiş sürecinizde Yıldız Teknoloji olarak gerekli tüm uygulamaları hayata geçiriyor ve destek olmak üzere hizmet veriyoruz. Peki, dijital dönüşüm yönetimi nasıl yapılır, hangi uygulamalar hayata geçirilir? Dijital dönüşüm faydaları nelerdir? Tüm bu sorulara da ışık tutarak içeriğimizde merak edenler için yer verdik.


Dijital Dönüşüm Uygulamaları Nelerdir?

Dijital dönüşüm uygulamaları oldukça kapsamlı ve geniştir. Tek bir çalışmadan ya da uygulamadan ibaret olmayan, bütünsel ve eş zamanlı yürütülmesi gereken çalışmalardan oluşmaktadır. Bir fiziksel marka, işletme ya da şirketin dijital dönüşümü sırasında öne çıkan en büyük dönüşüm uygulamalarını sıralamak gerekirse de;

 • E-fatura: Standart fiziksel faturanın dijital halidir. Hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf etmenizi sağlarken, tüm iş süreçlerinde birebir verimliliği arttırmaya da destek olur.

 • E-arşiv: Bu sistem ise elektronik ortamda hazırlanan faturaların mail ya da SMS yoluyla müşteriye iletilmesini sağlar.

 • E-imza: Fiziksel ıslak imzanın dijitale dönüştürülmüş hali olarak ifade edilebilir.

 • E-muhasebe: Bir işletme, marka ya da şirketin fizikse süreçte kağıt üzerinde yapılan tüm muhasebe işlemlerinin tamamen dijital ortamda yapılmasına olanak sağlayan sistemdir.

 • E-irsaliye: Normal irsaliyelerin tüm aşamalarının dijitale dönüştürülme uygulamasıdır.

 • E-defter: Normal defterin dijital defter haline dönüştürülmesi ve Gelir İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesi için kullanılan dijital dönüşüm çözümleri arasında yer alır.

 • Web sitesi: Dijitale geçişin en önemli çalışması olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fiziksel mağazanın, işletme ya da şirketin tamamen dijitale geçişinin web sitesi ile sağlandığını söylemek de mümkündür.

 • Kurumsal kimlik: Markanızın, işletmenizin ya da şirketinizin dijitaldeki kurumsal kimliğinin oluşturulmasıdır.

 • Dijital pazarlama çalışmaları: Klasik pazarlama dijital dönüşümden sonra yerini dijital pazarlamaya bırakır. Dijital dönüşüm çözümleri arasında yer alan bu pazarlama stratejilerinde de Yıldız Teknoloji olarak profesyonel destek ve hizmet sağlıyoruz.


Dijital Dönüşüm Faydaları Nelerdir?

Dijital dönüşüm uygulamaları ne gibi faydalar sağlar, bir marka, işletme ya da şirket neden dijitale dönüş sağlamalıdır sorusunun yanıtı da oldukça açık ve nettir. Öncelikle dünya genelinde dijitale geçişin önem kazanması ve bu siteme ayak uydurup ayakta kalabilmek için dijital dönüşümün şart olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun yanı sıra sağladığı faydalar açısından da incelemek gerekirse;

 • Dijital dönüşüm faydaları arasında ilk sırayı kar marjının artması olarak değerlendirmek mümkündür. Ciddi anlamda tasarruf sağladığı için karın artmasını doğrudan destekler.

 • Tüm gereksiz iş yüklerinden kurtulmanızı ve iş verimliliği açısından zaman tasarrufu sağlamanıza destek olur.

 • İş verimliliği eskisine oranla iki kattan daha fazla artar.

 • Önemli belgelerin arşivlenme sorunu tamamen ortadan kalkar.

 • Yenilikçi ve çağa, teknolojiye ayak uyduran bir işletme, marka, şirket imajı yaratır.

 • Tüm iş süreçlerinde yapılan hatalar sıfır seviyesine iner.


Dijital Dönüşüm Çözümleri ve Fiyatları

Dijital dönüşüm fiyat detayları da en sık araştırılan konular arasında yer alıyor. Nitekim yukarıda da ayrıntılı olarak ifade ettiğimiz üzere bu sürecin kapsamında çok sayıda uygulama bulunuyor. Her uygulamanın iş yükü, süreci ve fiyatlandırması farklılık gösteriyor. Bu nedenle ihtiyaca yönelik ön görüşme sağlanmadan net fiyat teklifi sunmak mümkün olmayacaktır. Fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilir, yeniliğe ayak uydurmanın ilk adımını atabilirsiniz!