Yükleniyor
ROBOYT

Extranet Ev İnterneti

Extranet Nedir ?  

Extranet, bir iş ortaklığında tedarikçi , müşteri ya da diğer paydaşların aynı yazılım ve protokolleri internet üzerinden kullanmasını sağlayan ağa verilen isimdir.  Başka bir deyişle şöyle demek mümkündür ; tedarikçi ve müşteriler arasındaki iletişimi güçlendirmek için World Wide Web teknolojisi kullanan kurumsal bir intranet uzantısı olarak da nitelendirmek mümkün olmaktadır.  Bu ağ iş akışının hızlanmasını sağlayan ve verimliliğini arttıran bir erişim ortamıdır .Kurumsallaşma yoluna giden işletmeler ve hizmet ağı içinde farklı görevlerde  bulunan işletmeler temel bir bilgisayar ağıyla yetinmemelidir. Bilginin değerinin her geçen gün arttığı bir zaman diliminde işletmeler intranet, extranet ve internet ağlarını profesyonel bir bakış açısıyla organize edilmesi gerekmektedir.  

Extrnet Avantajları Nelerdir ?  

Firmanızın kendi içindeki operasyonlarda,  operasyonlarda müşteri ya da tedarikçi işlemlerinin takip edilmesinde ticari fayda sağlayacak sistemlere sahip olmanız gerekiyor. Ulusal olarak faaliyet gösteren kurumsal işletmelerde  kurumsal bir web sitesi ve intranetler çok sayıda avantaj sunmaktadır. Ancak iş sürecini daha etkin hale getirmek için extranet yapılandırmasına ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. 

Beş ana başlık altında bu avantajları sıralamak istersek extranet: 

Bilgi paylaşımını kolaylaştırır, 

Operasyonel maliyetleri düşürür, 

Zaman ve kaynak tasarrufu sağlar, 

Müşteri ilişkilerini geliştirir, 

Genel olarak işten işe ilişkileri geliştirir. 

Modern hayatın temelini oluşturan internet, vazgeçilmez bir iletişim aracı olarak hayatımızda önemli bir özne hâline gelmiştir. Bilgi toplumu olma yolunda hızla ilerlediğimiz bu süreçte Extranet, geniş hizmet ağı ve yüksek kalitesi ile sektörde yerini almıştır. Extranet, tüm Türkiye genelinde ses, data ve katma değerli hizmetleri bireysel ve kurumsal anlamda sunabilen bir internet servis sağlayıcısıdır. Gerek xDSL erişim teknolojileri, gerekse fiber optik kablo altyapıları üzerinden müşterilerine ulaşan Extranet, altyapı sağlayıcıları ile yaptığı anlaşmalar çerçevesinde yurt içinde her noktaya hizmet vermektedir. İntranet, iletişimi kolaylaştırır ve şirket bilgilerini tek bir ortamda merkezileştirerek süreçlerde ve çalışanlar arasındaki etkileşimde daha fazla çeviklik sağlar. Şirketler intranetlerinde örneğin şirketin rutin çalışmaları, çalışanların ödenmesi gereken maaşları, şirket içi oluşan iş açıklıkların belirlenmesi, şirket tarafından teşvik edilen etkinlikler ve süreçler hakkında rehberlik verebilir. Çalışanlar arasında anlık görüşmeler için intranette sohbet oluşturarak iş ortamını daha dinamik ve çevik hale getirmek de mümkündür. Şirket hakkında büyük miktarda bilgi intranette depolandığından, yetkisiz kişilerin ağa erişmesini önlemek için güvenlik standartları vardır ve çalışanların ağa erişmek için bir oturum açma ve parolaya ihtiyaçları vardır. Extranet, intranetteki verileri ve bilgileri kullananır ayrıca tedarikçiler, müşteriler ve ortaklar gibi üçüncü şahısların erişimine izin veren bir ağ olduğundan intranet ‘in bir uzantısı olarak anlaşılabilir. Extranet; satış, dağıtım ve satın alma süreçlerini kolaylaştırarak farklı temsilciler arasındaki iletişim ve bilgi alışverişine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Extranet, sınırlı miktarda bilgi içeren bir ortamdır. Güvenlik nedenleriyle, intranette yer alan tüm bilgiler extranete genişletilemez. yalnızca üçüncü şahıslarla ilişki için gerekli olan bilgiler genişletilebilir. 

24 Mbps internet hızını kullanıcılarına  Limitsiz 75 GB şeklinde sunmakta olan Extranet; peket fiyatı 99,90 TL’dır . Fakat kampanyadan yararlanan kullanıcılar 59,90 TL ödemektedirler . Bunun için sadece 24 Ay taahhüt gerekmektedir.  

Extranet Kampanya Avantajları Nelerdir ?  

Fiber Extra 24 ile 96 TL tutarındaki aktivasyon bedelini ödemezsiniz. 

   Fiber Extra 24 ile ücretsiz modem avantajı yakalarsınız, 

  Fiber Extra 24 sayesinde 240 TL tutarındaki kurulum ücretini ödemek zorunda değilsiniz. 

Aboneliğin taahhüt süresinden önce sonlandırılması durumunda; 

Kampanya kapsamında ücretsiz olarak sunulan 240 TL kurulum ücreti, 

Tüm vergiler dahil 96 TL tutarındaki aktivasyon ücreti, 

Abonelik süresince kullanılan ücretsiz ve/veya indirimli servislerin toplam bedeli, 

Yararlandığınız indirim miktarı ile taahhüt bitimine kadar yararlanacağınız indirim miktarı karşılaştırılıp, düşük olan bedel cayma bedeli olarak faturanıza yansıtılır.

E-Posta Gönderin. Hemen Arayın!