Yükleniyor

IVR Seslendirme

IVR Seslendirme

IVR seslendirme çoğumuzun belki her gün en az bir defa maruz kaldığı ancak ismen bilmediğimiz için ne olduğunu merak ettiğimiz bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Aradığınız tüm kurumsal numaralarda sıra beklemek, çağrının uzun süre bekletmesi gibi durumlarla karşılaşmanızdan bahsediyoruz. Bu tarz görüşmeler için bekletme sürecinde şirketler IVR seslendirme çalışmasından destek alıyor. "Bekleme sıranız 5" gibi cümlelerden oluşan ya da müzik sesiyle bekletildiğiniz bu çağrılardaki tüm seslendirme çalışmalarına IVR seslendirme ismi veriliyor. Bu hizmet uzun yıllardır hayatımızda olsa da özellikle telekomünikasyon dalının gelişim göstermesiyle beraber daha yaygın ve bilinir hale gelmiştir.

IVR Seslendirme Nedir?

IVR seslendirme en yalın tanımıyla; yanıt seslendirme hizmetidir. Dilimize İngilizceden geçmiş olup İngilizce hali ise Interactive Voice Response olarak biliniyor. Bu sistem pek çok noktada firmalara, şirketlere ve müşterilere kolaylık sağlıyor. Gelen ve giden çağrı hizmeti için bu seslendirmeden faydalanmak mümkündür. Örneğin gelen çağrının karşılanması için eğer bir bekletme süreci oluşuyorsa bunu sesli yanıt servisiyle çözebilirsiniz. Sadece bununla da sınırlı kalmayıp müşterilerinizin tüm işlemleri sesli yanıt hizmetiyle tamamlamasını da sağlayabilirsiniz. Elbette her hizmette olduğu gibi IVR seslendirme hizmetinde de tercih edeceğiniz firmanın tecrübesi ve kalitesi son derece belirleyici oluyor. Yıldız Teknoloji olarak bu hizmeti tüm firma ve şirketlere sorunsuz ve hızlı bir şekilde sunuyoruz.

IVR Seslendirme Nasıl Yapılır?

IVR seslendirme hizmeti almak isteyenler bu sistemin nasıl çalıştığını da yakından merak ediyor. Sistemin tam olarak nasıl çalıştığını aktarmak üzere iki örnek ile inceleme yapmak daha faydalı olacaktır. Bu iki örneği gelen çağrı ve giden çağrı seslendirmeleri için sunacağız;

Inbound (gelen çağrı/arama): Inbound gelen çağrı anlamına gelmektedir. Bu arama türünde IVR seslendirme nasıl çalışır diye soracak olursanız da, çağrı geldiği anda hat açılır ve bir seslendirme ile arayan kişiye yanıt verilir hatta yönlendirmeler yapılarak kişinin işlemlerini kolayca gerçekleştirmesi hedeflenir. Örneğin gelen bir aramaya yanıt verilirken şu içerik seslendirilebilir; "Hoş geldiniz, siparişinizi oluşturmak için … tuşlayın. Sipariş takibi için 1'i, siparişinizin mevcut durumu için 2'yi vs." şeklinde bir seslendirme içeriği ile müşterilerinize etkili, kolay ve hızlı bir dille yanıt verebilirsiniz.

Outbound (giden çağrı/ arama): Outbound çağrılar ise şirketiniz, firmanız tarafından karşıya yapılan tüm aramaları kapsar. Bu aramalarda da IVR seslendirmesinden faydalanmanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse bir uçuş firmasının kurumsal numarasını aradığınızda; ‘"……. Firmasına, dünyasına, şirketine hoş geldiniz! Yapmak istediğiniz işlemi kısaca özetler misiniz? … için 1'i, … için 2'yi,… vs." gibi ilerler. Bu seslendirmenin içeriğini şirketinize ve verdiğiniz hizmete göre istediğiniz şekilde düzenleyerek sunuyoruz.

Hem gelen hem de giden aramalar için firmalar özelinde seslendirme içeriği hazırlayarak, IVR seslendirme hizmetini son derece cazip fiyatlarsa kesintisiz sunuyoruz. Detaylı bilgi almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


IVR Seslendirme Hizmeti Fiyatları

IVR seslendirme hizmeti almayı düşünenlerin merak ettiği bir diğer konu ise fiyatlar olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle IVR hizmeti için fiyatlar bazı esaslara ve firmalara göre farklılık gösteriyor. Seslendirmenin içerik kelime sayısı fiyatların değişkenliğine neden olan en temel unsur olarak söylenebilir. Nitekim Yıldız Teknoloji olarak bu hizmeti hem hızlı hem güvenilir hem de son derece cazip fiyat seçenekleri ile sunuyoruz. Seslendirme içeriğinde her kelime başına sadece
5 TL + KDV şeklinde firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Hizmet detayları ve hizmete ilişkin merak ettiğiniz soruların ayrıntılı yanıtlarını almak üzere dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz sizi hemen almak istediğiniz hizmete istinaden detaylı olarak aydınlatacaktır. Fikir sahibi olmak adına aşağıdaki alandan demo ses kayıtlarımızı dinleyebilirsiniz.

Demo Ses Kayıtları: