Yükleniyor
ROBOYT

Kale Alarm Sistemleri

Kale Alarm Güvenlik Sistemi Nedir ?  

Bir tarafta, hayatta en çok değer verdiğimiz, maddi ve manevi birçok eşyamızın içinde bulunduğu evimiz; diğer tarafta, bize gelir sağlayan iş yerimiz, bizim için güvenlikleri en üst seviyede tutulması gereken yerlerdir. Bu nedenle, hem evimizde hem de iş yerimizde oluşabilecek olumsuz olayları önlemek için teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanmak  pek çok kullanıcı için mantıklı bir karar olarak düşünülmektedir. Beklenmedik sorunlar en başından tespit edilebildiği zaman  zararlar büyük ölçüde azaltılabildiği için güvenlik sistemlerine pek çok kullanıcı ihtiyaç duymaktadır. Güvenlik sistemlerinin esas görevi;  beklenmeyen bir olumsuz durum yaşandığı zaman, gereken yerlere en hızlı şekilde haber vermek ve yapılması gerekenlerin bir an önce yapılmasını sağlamaktır. Gelişmiş Görüntülü İletişim ve Güvenlik Sistemleri sayesinde, kullanıcıların evinde  oluşabilecek olumsuz durumlar anında tespit edilebiliyor  ve kullanıcı  tarafından  belirlenmiş kuruluşlar ya da  kişiler en geç 1 dakika içerisinde bilgilendirme sistem tarafından yapılmaktadır. Bilgilendirme işleminden sonra harekete geçmek alarm sistemlerinin görevi olmadığından dolayı  harekete geçmeyi sağlamak ve müdahalenin daha hızlı ve etkili olabilmesi  için AHM'ler (Alarm Haber Alma Merkezleri) sistemlerde bulunmaktadır.   Yaşanabilecek her türlü olumsuz durum için ayrı bir yol izleyen Kale Alarm Güvenlik Sistemi; 68 yıllık Kale güvencesi ile pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.  

Yaşanabilecek olumsuz durumlar ve izlenecek yöntemler şu şekildedir:  

1) Hırsızlık: Manyetik kontak ve sensörler, giriş çıkışın yapılabileceği yerlere yerleştirilerek evinizin veya iş yerinizin güvenliği denetlenebilir. Dış koruma olarak da güvenlik kameraları ile birlikte ışın sensörleri kullanılabilir. Işın sensörleri bahçe duvarlarını bir çit gibi kaplayarak bahçenize yabancı bir cisim girdiğinde onu algılayarak alarm verir. 

2) Yangın:Duman ve ısı sensörleri yangın tehlikesini çok kısa bir sürede fark ederek sizi ve itfaiyeyi uyarır. Böylece, yangına çok kısa bir sürede müdahale edilmesini sağlar. 

3) Sel / Su Baskını: Su baskınları çevresel tehlikeler arasında en çok karşılaşılan olumsuz durumdur. Sistem, sensörler sayesinde su baskınlarını çok kısa bir sürede tespit ederek size ve belirtilen yerlere durumu bildirir. 

4) Gaz kaçakları: Evlerde veya iş yerlerinde, en çok korkulan durumlardan biri de gaz kaçaklarıdır. Kaçaklar, gaz algılama dedektörleri sayesinde tespit edilebilir ve kimseye zarar gelmeden, hızlı bir şekilde müdahale edilebilir. 

Alarm sistemleri sizi uyarmanın dışında sirenle yerel uyarı da yapar. Eğer sizin haricinizde gerekli kişileri de uyarmasını isterseniz panelinizi, internet üzerinden veya sabit hat üzerinden Alarm Haber Alma Merkezine (AHM) bağlamanız gerekmektedir. Böylece vakit kaybetmeden evinize veya iş yerinize; polis, itfaiye, ambulans gibi yetkililer gelerek sorunu ortadan kaldırmak için bir an önce harakete geçerler.Olumsuz durumları tecrübe etmeden önlem almak, içinizin rahat olmasını sağlayacağı gibi olumsuz durumlar yaşandığı zaman ortaya çıkacak zararları da en aza indirir. Bunun yanında, güvenlik sistemlerinin caydırıcılık özelliğini de vurgulamak gerekir.Hırsızlık yapmaya eğilimli birinin güvenlik sisteminin varlığını fark etmesi, olumsuz olayları daha yaşanmadan önleyebilir. Bunu da göz önünde bulundurursak güvenlik sistemleri, evimizde ya da iş yerimizde oluşabilecek olumsuzlukların önlenmesine büyük katkıda bulunur. Bunun sonucunda da güvenlik sistemleri bize daha huzurlu, emniyetli ve stressiz bir hayat sunar. 

Kale Alarm’ı 68 Yıldır Kullanıcıların Seçme Nedenleri ?  

68 Yıllık Kale Güvencesinin yanı sıra ;  güvenilirliği, tecrübesi, yaygın bayi/servis ağı ve fiyat ayrıcalıkları ile pek çok firmanın önüne geçmeyi başarmış olan Kale Alarm’ın   tercih edilme nedenleri olarak şunları sıralamak mümkündür:  

 68 Yıllık Kale Güvencesi 

TL Üzerinden Fiyatlandırma 

Türkiye Geneli Yaygın Hizmet ve Servis Ağı 

Son Teknoloji Ürünler 

7/24 Alarm İzleme Merkezi

E-Posta Gönderin. Hemen Arayın!