Yükleniyor

Marka ve Patent Tescili

Marka ve Patent Tescili

Marka ve patent tescili nedir, neden alınmalıdır, neden önemlidir gibi soruların yanıtını almak üzere en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Bildiğiniz üzere sayısız marka bulunuyor. Her marka haklını korumak ve özgünlüğünü korumak için patent ala ihtiyacına sahiptir. Markanın korunması ve iş modeli ya da ürünün sorunsuz geliştirilmesi için tescillemek son derece önemlidir. Markayı tescillemek ilerleyen süreçlerde markanızın ileride ihlal edilmesini tamamen önlediği gibi taklitlere karşı da korunmasını destekler. Sizi rakiplerinizden ayıra, özgün ve farklı olarak hizmet vermenizi sağlayan en önemli şey markanızdır.

Markanızın tescillenmesi ise hem sektörde daha kurumsal bir imaj yaratmanız hem de olabilecek her türlü hak ihlaline karşı haklı olmanızı sağlayacaktır. Peki, marka patent tescil işlemleri nasıl yapılır, nereye başvurmak gerekiyor, hangi markalar tescil edilebilir? Yıldız Teknoloji olarak tüm bu süreçlerde sizlere destek oluyoruz. Markanızın korunması, tescil edilmesi ve gerekli patentlerin alınması hususunda kesintisiz ve hızlı hizmet veriyoruz. Tüm başvuru işlemleriniz firmamız tarafından yapılarak takip ediliyor. Hizmetimize ilişkin merak ettiğiniz diğer detayların tümüne içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.


Marka ve Patent Tescili Nedir?

Marka tescili ve patent tescili birbirinden farklıdır. Her ne kadar marka ve patent tescili olarak bir arada kullanılsa da pek çok kişi marka tescili ile patent tescili arasındaki temel farklar hakkında bilgi sahibi değildir. Öncelikle bu iki kavram ve hizmetin detaylarını aktarmak gerekirse;

  • Marka tescili nedir?: herhangi bir işletmenin ürettiği ve satışa sunduğu ürün ve hizmetleri diğer rakip firmalardan ayrılmasını sağlayan işarete arka adı verilir. Bu amblemin, işaretin yasalar çerçevesinde de korunma altına alınması için atılan adıma ise marka tescil işlemi denir.

  • Patent tescili nedir?: marka tescili ürün ve hizmetler ile ilgiliyken patent tescili bundan daha farklıdır. Patent tamamen özgün olan, bir buluş ya da fikrin tescillenmesi olarak ifade edilebilir.

Patent ve marka tescili nedir sorusunun yanıtını verdikten sonra gelelim işlemler hakkında diğer detayların tümüne… Bu işlemleri siz yapmak zorunda değilsiniz. Eğer patent ya da marka tescili için evraklara ve başvurulara zaman ayıramıyorsanız bu önemli hizmet için profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Yıldız Teknoloji olarak ürünleriniz, hizmetleriniz, buluşlarınız ya da markanıza özel tasarladığımız tüm web siteleri, web yazılımları için ilgili süreci üstleniyoruz. İlgili tüm marka patent tescil işlemleri hakkında başvurularınızı yapıyor, evraklarınızı tamamlıyor ve sizi süreç hakkında bilgilendiriyoruz.


Marka ve Patent Tescili Nasıl Yapılır?

Marka ve patent tescili nasıl yapılır sorusunun yanıtı da yine sıklıkla araştırılıyor. Öncelikle patentin size pazarda ciddi bir ekonomik güç kazandırdığını bilmelisiniz. Yeni, özgün ve yaratıcı bir buluş için alınan patentlerin başvuruları ülkemizde Türk Patent Enstitüsü tarafından kabul edilmektedir. İlgili evrakların tamamlanması halinde başvuru yapılarak süreç takibi yapılır. Aynı durum marka tescili için de geçerlidir. Ürün ve hizmetlere ilişkin tüm evraklar hazırlandıktan sonra yine Türk Patent Enstitüsüne yapılmaktadır. Başvuru direk hak sahibi tarafından yapılabilir. Ancak başvuru süreçlerini takip etmeye vaktiniz yoksa ve danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız vekâlet vereceğiniz kurum ya da kişiler de ilgili başvuru sürecini başlatarak tamamlayabilir. Marka patent tescili konusunda verdiğimiz danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.


Marka Tescil Patent Fiyatları

Marka tescil patent fiyatları tamamen farklık göstermektedir. Bu noktada ilgili fiyat tekliflerimizi duymak ve bilgilenmek üzere iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Hangi ürün ve hizmetlere ilişkin patent ya da marka tescili alınacağı, danışmanlık hizmeti dışında firmamızdan hangi hizmeti alacağınız gibi detaylar fiyatların şekillenmesinde etkin rol oynuyor. Marka patent tescil işlemleri konusundaki danışmanlık hizmetimiz, fiyatlarımız ve daha fazlası için hemen bizi arayarak bilgi ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.