Yükleniyor

SEO & SEM Danışmanlığı

SEO & SEM Danışmanlığı

SEO & SEM danışmanlığı hizmeti almak artık dijitalleşen her markanın, işletme ya da kurumun en temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Değişen ve gelişen dünyada dijitalleşmeye ağırlık verilmesi sektörlerin bu ortamda ciddi bir rekabet içerisine girmesine neden oldu. Tıpkı reel işletmelerde ve klasik pazarlama stratejilerinde olduğu gibi sürekli bir rekabetin dijital ortamda da yoğun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Markasını, işletme ya da şirketini dijitale taşıyan herkesin dijital pazarlama stratejilerini uygulaması ve bu konuda profesyonel destek alması önem arz ediyor. Bu noktada en fazla ön plana çıkan ve gereksinim duyulan temel dijital pazarlama tekniklerinin SEO ve SEM danışmanlığı olduğunu söylenebilir.

Yıldız Teknoloji olarak yenilikçi, dijitalde yeniliği ve gelişimi takip ederek markanız veya işletmeniz için uygulayan, sektör tecrübesiyle markanızı ve işletmenizi arama motorlarının üst sıralarına taşıyan hizmetlerimizde faydalanabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu ve SEM danışmanlığı hizmeti olarak ön plana çıkan referans çalışmalarımızı inceleyerek karar verebilirsiniz. Ayrıca bu hizmete ilişkin merak ettiğiniz soruların ayrıntılı yanıtlarını almak için firmamızla iletişime geçebileceğiniz gibi içeriğimizin devamından da bilgi alabilirsiniz. Bu içeriğimizde SEO nedir, neden önemlidir, nasıl uygulanır, SEM nedir, neden uygulanmalıdır, SEO ve SEM danışmanlığı hizmeti için fiyatlar ne kadar gibi temel ve merak edilen soruların yanıtlarına ışık tutuyoruz. İşte, merak ettiğiniz tüm bu soruların ayrıntılı yanıtları…


SEO Nedir?

SEO ve SEM danışmanlığı hizmeti kapsamında SEO nedir sorusunun yanıtını hemen aktaralım; en yalın ve Türkçe tanımıyla arama motoru optimizasyonudur. Dijitale geçiş yapan, web sitesi kuran ve hedef kitlesini bu ortamda yakalamak, bunu markasının ya da işletmesinin yararına kar güdecek kıvama getirmek için kullanmak isteyen herkesin alması gereken önemli dijital pazarlama metotlarından biridir. Markanızı, işletmenizi ya da web sitenizi doğrudan rakiplerinizin daha fazla önüne çıkarıp, Google gibi arama motorlarının üst sıralarında yer almasını destekler. Sitenizin aranma hacmini, trafik yoğunluğunu desteklediği için de sektör fark etmeksizin satışlarınıza ve marka bilinirliğinize de fayda sağlar. Genel itibariyle seo ve sem hizmetleri birbiri ile karıştırılır. Nitekim ikisi birbirini destekleyen ancak ayrı birer hizmettir. SEO hizmetini faydaları açısından ele almak gerekirse;

 • Görünürlüğünü arttır.

 • Marka bilinirliği sağlar.

 • Hedef kitlenize çok daha kolay ulaşmanızı sağlar.

 • Web sitenizin, ürünlerinizin ya da markanızın arama motorlarının üst sıralarında yer almasını ve bu konumda korunmasını sağlar.

 • Rakiplerinizden her zaman daha önde olan güvenilir bir marka haline gelmenizi destekler.

 • Hedeflediğiniz ziyaretlerin gerçekleşmesini sağlar.

 • Uzun vadede ciddi bir yatırım getirisi sağlar.

 • Diğer pazarlama stratejilerine göre daha düşük bütçeli ve verimlidir.

 • Ölçülebilir, raporlanabilir sonuçlar almanızı sağlar.

SEO çalışması kısacası bir marka ya da web sitesi için gerekli olan tüm olumlu dönüşleri almanızın temel yollarından biridir. Elbette bu noktada seo danışmanlığı hizmeti alacağınız firmanın tecrübesi de oldukça belirleyici ve önemlidir. Yıldız Teknoloji bünyesinde hizmet veren ekibimiz bu konuda son derece deneyimli ve sonuç odaklı hizmet sunmaktadır. Hemen daha fazla bilgi ve SEO ve SEM danışmanlığı hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Peki, Sem nedir ve neden önemlidir?


SEM Nedir?

Seo ve sem farkı bilinmesi gereken en önemli detaylar arasında yer alıyor. Her ikisi de aslında uzun süredir hayatımızda olan kavram ve hizmetler olsa da dijitalleşmenin artmasıyla beraber daha fazla önem kazanmış ve dikkat çekmeyi başarmıştır. SEM çalışmaları da tıpkı SEO çalışmaları gibi dijital pazarlama metotlarından biridir. Sem tam olarak marka ya işletmeniz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin arama motorlarında taranmasını sağlayan, sizi tanımasını ve hedeflediğiniz markanızı bilmeyen müşterilere ulaşmanızı destekleyen önemli bir dijital pazarlama tekniğidir. SEM SEO çalışmasının bir sonraki pazarlama aşaması olarak da düşünülebilir.

Çünkü SEM, SEO niteliği kapsamında hazırlanıp sunulan tüm içeriklerinin, ürünlerin pazarlanmasıdır. Bu işlem ücret karşılığında arama motorlarına reklam verilerek yapılır. Elbette sadece bununla da sınırlı olmayıp bazı teknik detayların da işlenmesiyle verimlilik kazanır. Genel olarak SEM hizmetinin faydalarını sıralamak gerekirse de;

 • Verilen reklamlar üzerinde hâkimiyetiniz ve kontrolünüz olur.

 • Sunduğunuz ürün ya da hizmetlerin hangi konumlarda görüntülenmesini istiyorsanız bunu seçme hakkı verir.

 • Markanıza, ürünlerinize ilgi duyan hedef kitlenize odaklı reklam vermenizi sağlar.

 • Reklamlarınızı güçlendirecek anahtar kelimeleri kullanmanızı destekler.

 • Reklamlarınızın gösterim zamanlarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

 • Reklamlarınızın hangi cihazlarda görüntülenmesine siz karar verebilirsiniz.

Seo ve sem danışmanlığı konusunda uzman kadromuz markanızın, işletmenizin kar gücünü arttırmayı ve bilinir hale getirmeyi hedefliyor. Seo ve sem arasındaki farklar ve detaylardan sonra en sık merak edilen bir diğer konu ise bu hizmetin fiyat detayları olarak dikkat çekiyor. Peki, seo ve sem fiyatları nedir?


SEO & SEM Danışmanlığı Fiyatları

SEO ve SEM danışmanlığı için firmamız tarafından kaliteli, profesyonel ve raporlanabilir bir hizmet veriliyor. Bu hizmetimizin fiyatları ise farklılık gösteriyor. İşletmenizin, markanızın dijitaldeki mevcut konumu, durumu ve yapılacak çalışmaların detaylandırılması gibi ayrıntılardan sonra net fiyatlar şekilleniyor. Siz de hemen fiyat tekliflerimizi duymak ve hizmet almak için bizimle zaman kaybetmeden iletişime geçebilir, markalaşma ve daha fazla kar elde etmek üzere önemli bir adım atabilirsiniz!